Методичний міст «Сучасні підходи до правовиховної роботи як передумови формування правової свідомості вчителів та учнів»

6 листопада 2019 року на базі нашої школи для заступників директорів та лідерів учнівського самоврядування пройшов методичний міст «Сучасні підходи до правовиховної роботи як передумови формування правової свідомості вчителів та учнів» з метою поглибити та систематизувати знання учасників семінару з правовиховної роботи.

Завданням методичного мосту було :

• обговорити сучасні підходи до правовиховної роботи;
  • проаналізувати демократичні правові компетентності;
  • поглибити знання з питань ролі учнівського самоврядування у формуванні правової свідомості особистості;
  • ознайомити учасників з основними аспектами щодо підготовки матеріалів на міський конкурс-огляд на кращу організацію правоосвітньої та правовиховної роботи в закладах освіти міста.

Розпочалась робота семінару із відкритття методичного мосту методистом міського методичного кабінету Елеонорою Бакунович «Правове виховання – важливий аспект формування громадянської свідомості та активної життєвої позиції учнівської молоді». Потім учасникам семінару було представлено ток-шоу «Міст порозуміння» від заступника директора з виховної роботи Полтавської гімназії №33  Вікторії Пікунової, за участю експертів: Ірини Карюк – начальника відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності, Інни Кулинич – головного спеціаліста- юристконсульта управління освіти, Віри Козоброд – начальника сектору ювенальної пробації  м. Полтава філії Державної установи “Центр пробації” в Полтавській області, Юлії Козаченко – заступника начальника відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області.

Заступник директора з НВР КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28» Валентина Воронянська представила учасникам семінару методичний кейс «Модель правовиховної  роботи ЗЗСО №28»

Юлія Кріль, заступник директора з виховної роботи Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім. І.П.Котляревського, ознайомила учасників семінару з основними аспектами щодо підготовки матеріалів на міський конкурс-огляд на кращу організацію правоосвітньої  та правовиховної роботи в закладах освіти міста.

Для лідерів учнівського самоврядування був проведений тренінг «Делегування як ключова компетенція лідера» та Pravo-Quiz за Конвенцією ООН про права дитини.

Також учасникам семінару було запропоновано спільне поле сенсів: « Демократичні правові компетентності» від заступника директора з виховної роботи Полтавської гімназії №17 Людмили Говтвяниці. Закінчився семінар рефлексійним практикумом «Міст порозуміння (Шляхи оновлення системи правового виховання в освітніх закладах м. Полтава)», провединий  Тамілою Лінською, заступником директора ЗЗСО №30.